CHP Adana adayları

06/12/13 8:25:47


AK Parti ve MHP Adana Büyükşehir adaylarını belirlediler. MHP ilçe adaylarını bu hafta sonu itibariyle yapılacak olan aday tanıtımıyla bitirecek. AK Parti ve MHP hafta sonu itibariyle Adana'daki aday takımlarını belirlerken CHP'de hala çalışmalar devam ediyor.


DURAK VE ALDIRMAZ İSİMLERİ GÜNDEMDE


CHP'de Büyükşehir adaylığı için mevcut yapının dışından iki isim gündemde ki yerlerini koruyor. Aytaç Durak ve Zihni Aldırmaz CHP Adana Büyükşehir belediye başkan adaylığı için genel merkez nezdinde masanın üzerinde bulunan isimler. CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ABD gezisinden dün döndü ve Çarşamba günü MYK toplantısınden sonra Adaylıklarla ilgili kesin kararını verecek. Bu durumda Adana Büyükşehir adaylığının CHP dışından bir merkez sağ siyasetçisi olması durumunda Aytaç Durak ve Zihni Aldırmaz isimlerinden başka bir alternatif görünmüyor.


CHP ADAY ADAYLARI DA KILIÇDAROĞLU'NUN MASASINDA


CHP Adana Büyükşehir aday adayları Soner Çetin, Akif Kemal Akay, Hüseyin Karabulut ve Turgay Develi isimleri de genel başkanın masasında bulunuyor. CHP kendi dinamikleriyle seçimlere girme kararı alırsa bu isimlerden herhangi birinin aday gösterilmesi ihtimali kulislerde konuşulan ana gündem maddelerinin başında geliyor. CHP Adana Büyükşehir belediye başkan aday adaylarının bu hafta ve gelecek hafta boyunca Ankara nezdinde kulis çalışmalarına devam edecekleri ve adaylık yolunda isimlerini Kılıçdaroğlu'na kabul ettirmek için son çalışmalarını yapacakları söyleniyor.


İLÇE ADAYLARI BÜYÜKŞEHİR'E GÖRE ŞEKİLLENECEK


CHP'de ilçe adaylarının tespiti Büyükşehir adayının kim olacağına göre belirlenecek. Seyhan'da büyük oranda arap kökenli bir ismin gösterileceği netlik kazanırken Çukurova'da Yıldıray Arıkan isminin favori olduğu ancak Elif Doğan Türkmen ve Erkan Karakaya isimlerinin de gündemde ki yerini koruduğunu gözlemliyoruz. Yüreğir adayının Büyükşehir adayına göre değişebileceği söylenirken, Orhan Bayram isminin örgütün desteğini arkasına aldığı ancak Büyükşehir adayının kim olacağının bu tercihi değiştirebileceği yönünde söylentiler bize gelen duyumlar arasında bulunuyor. Sarıçam'da ise CHP Büyük ihtimalle Cumali Yakan isminin netlik kazandığı kulislerde konuşuluyor.


KIRSALDA BOMBA İSİMLER KONUŞULUYOR


CHP'nin zayıf olarak kabul edildiği kırsal bölgelerde ise çok ciddi ve taban gücüe sahip olan adayların gösterileceği kulislerde sıkça dile getiriliyor. Kozan'da eski Adana milletvekilleriden Mehmet Büyükyılmaz isminin kesinlik kazanmasının ardından gözler Kırsal bölgenin en çok seçmenine sahip olan Ceyhan'a çevrildi. 2011 seçimlerinde yakalanan başarının belediye seçimlerinde CHP'yi bu ilçede çok umutlandırdığı gözlemlenirken, CHP'nin Ceyhan'da bomba bir isimle seçimlere gireceği söyleniyor.

 

 

5 Ocak gazetesi

Habere Yorum Yap

Ad Soyad :
Yorum :
   

Haber Yorumları


Yazarlarımız Hakkımızda İmtiyaz Sahibi İtetisim Yazarların yazdığı yazılar kendi sorumluluklarındadır.
Tasarım ve Yazılım Yayın Medya Tüm Hakkı saklıdır. Kaynak gösterilse dahi kullanılamaz